Zahrajte si s týmem na NEJVĚTŠÍM turnaji ve Švédsku

"Ohlasy po turnaji" díl 2. – FBC Aligators

Po větší odmlce Vám přinášíme další díl „Ohlasy po turnaji“. Tým FBC Aligators se účastnil naší tour poprvé. Chlapci z Jižní Moravy na turnaji příjemně překvapili. Po dvou výhrách a remíze postoupili do A play-off celého turnaje. Poté sice vypadli v osmifinále s norským protivníkem, ale po prohře 3:1 se s turnajem loučili více než se ctí. Přinášíme Vám rozhovor s trenérem FBC Aligators – Milanem Veselým.

Zucastnise.cz: „Ahoj Milane, jaké jsou Vaše dojmy z právě proběhlého GIC 2012?“

Milan Veselý: „Fantastické, určitě je to jak pro mě, tak pro všechny členy naší výpravy, zážitek na celý život. Bylo super, že jsme si mohli zahrát s týmy, které nejsou z naší republiky. Určitě musím poděkovat Jirkovi Jakoubkovi, že nám skvělou organizací umožnil si vychutnat celý průběh výpravy.“

Zucastnise.cz: „Jaký největší zážitek si z turnaje odvážíš ty jako trenér?“

Milan Veselý: „Kluci byli dobrá parta, táhli za jeden provaz. Všichni naši soupeři byli na úrovni, se kterou se normálně v lize nepotkáváme. Hráči ale dali do hry obrovskou bojovnosti a srdíčko, protože si uvědomovali, že nereprezentují jen oddíl, ale také celý český florbal. Díky tomu jsme uhráli kvalitní výsledky. Měl jsem možnost zjistit, že švédská hra je o hodně více než u nás svázána taktikou. Týmy tam hrají úplně jiný florbal než u nás. Hra je založena o hodně více na týmové spolupráci, velké agresivitě, a hodně aktivním napadání rozehrávky, což v našich soutěžích nebývá zvykem. Překvapila mě i širokost realizačních týmů jak soupeřů, tak ostatních týmů. Minimálně 3 členy realizačního týmu měli všechny týmy, nebyly výjimky ani 5 a více členů.“

Zucastnise.cz: „Co bylo pro Vás na výjezdu největším překvapením? (pozitivně)“

Milan Veselý: „Velkým překvapením byla určitě předvedená hra našeho týmů. Dokázali jsme se vyrovnat velmi kvalitním soupeřům, jak v rychlosti, tak ve všech dalších aspektech hry. I když konečný výsledek tomu úplně neodpovídá, tak ve všech zápasech jsme byli lepším týmem. Zaujala mě i velká podpora soupeřů ze strany jejich fanoušků, kterými byli jejich rodinní příslušníci. I soupeři z Norska měli fanoušků v řádu desítek, což jim můžeme jen tiše závidět a věřit, že někdy v budoucnu budeme hrát alespoň domácí zápasy před tolika našimi příznivci.“

Zucastnise.cz: „Co bylo pro Vás na výjezdu největším překvapením? (negativně)“

Milan Vesely: „Určitě největším zklamáním pro mě byly výkony rozhodčích během turnaje. Hráče jsme připravovali na to, že faul hokejkou je ve Švédsku největší „florbalový hřích“. Bohužel místo těchto zákroků, které někdy rozhodují zápasy, se sudí zaměřovali na přestupky, které u nás nejsou často trestané, příklad za všechny je nedovolená vzdálenost i v nesmyslných částech hrací plochy.“

Zucastnise.cz: „Plánujete účast i na GIC 2013?“

Milan Veselý: „Určitě a věřím, že i více než s jedním družstvem našeho oddílu.“

 

Zucastnise.cz: „Díky moc za Tvůj čas a budeme se těšit 1. ledna 2013 u odjezdu na Gothia Innebandy Cup 2013.“

FBC Aligators

FBC Aligators

 

 

 

 

 

Výsledky FBC Aligators na Gothia Innebandy Cupu 2012 – zde.

Zarezervujte si nezávazně místo na zájezd do Švédska