Zahrajte si s týmem na NEJVĚTŠÍM turnaji ve Švédsku

Představují se… FBC Aligators

Jedním z nových účastníků výjezdu na GIC 2012 je tým z Jižní Moravy – FBC Aligators – něco z jeho historie a fotky současného týmu chlapců B15, který se zúčastní Švédského turnaje uvnitř článku.

 

 

 

 

 

 

Florbalový oddíl 1. FbC Aligators

 

 

 

 

 

 

 

HISTORIE: (převzato z oficiálních stránek klubu)

Současný florbalový oddíl 1. FbC Aligato

rs vznikl spojením 4 původních oddílů:

 

 

– 1. FbC Hukot Klobouky (původně TJ Sokol Klobouky)

– 1. FbC Aligators Brumovice

– Orel Šitbořice

– Orel Šlapanice

 

 

Nyní jej zastřešuje několik organizací:

 

 

– TJ Sokol Klobouky u Brna

– TJ Sokol Brumovice

– Orel Šitbořice

– Orel Šlapanice

– Orel Těšany

– ZŠ Těšany

 

 

Dále finanční prostředky poskytují obce Moutnice, Nesvačilka a Kašnice.

 

 

 

 

 

 

Historie florbalového oddílu 1. FbC Aligators.

 

 

Nejstarší oddíl v soutěžích ČFbU (České florbalové unie) je TJ Sokol Klobouky, který byl založen v roce 1997.

 

Ve své první sezóně 1998/1999 bylo družstvo mužů TJ Sokol Klobouky po neúspěšné kvalifikaci zařazeno do 4. ligy – divize východ. Sezóna nebyla příliš úspěšná, družstvo se pohybovalo na konci tabulky.

 

 

Před sezónou 1999/2000 nastal rozmach florbalu a vznikaly nové kluby. Proto byla zavedena 5. liga. V rozřazovacím kvalifikačním turnaji družstvo mužů TJ Sokol Klobouky uhájilo 4. ligu – Přebor JmFbU I. Sezóna byla docela úspěšná, družstvo skončilo na 5. místě.

 

 

V sezóně 2000/2001 začalo hrát družstvo mužů pod novým názvem 1. FbC Hukot Klobouky 1. Jihomoravskou ligu. Družstvo posilnili 3 odchovanci dorostu a 3 hráči z okolí. Povedl se jim však pouze začátek sezóny, na konci sezóny skončilo družstvo na 8. místě.

 

 

V sezóně 2001/2002 chtělo družstvo mužů 1. FbC Hukot Klobouky hrát v 1. Jihomoravské lize o střed tabulky a cílem byl postup do nadstavbové části. Bohužel, první polovina sezóny se nevydařila. Pak, i přes zlepšené výkony ve druhé části sezóny, rozhodl poslední zápas o sestupu družstva do 5. ligy. Družstvo starších žáků 1.FbC Hukot Klobouky hrálo tuto sezónu 1. Jihomoravskou ligu – Divizi Brno a skončilo na posledním 12. místě.

 

 

V sezóně 2002/2003 hrálo družstvo mužů 1. FbC Hukot Klobouky Jihomoravský přebor – Divizi I a jeho cílem byl návrat do Jihomoravské ligy mužů. Po vyrovnaném výkonu v  průběhu celé soutěže (z 21 zápasů jen 2 porážky) družstvo zvítězilo v Jihomoravském přeboru a postoupilo do Jihomoravské ligy.

 

V sezóně 2002/2003 také nastoupil poprvé do soutěží ČFbU (přesněji do JmFbU – Jihomoravská florbalová unie) druhý nejstarší oddíl – vlastně se jedná o dva oddíly:  1. FbC Aligators Brumovice a Orel Šitbořice. Družstvo starších žáků 1. FbC Aligators Brumovice hrálo Jihomoravskou ligu a na konci sezóny družstvo obsadilo skvělé 5. místo. Družstvo mladších žáků Orel Šitbořice hrálo Jihomoravskou ligu a družstvo skončilo také na 5. místě. Družstvo mužů ŠT Orel (Šitbořský a Těšanský Orel) hrálo 1. Amatérskou ligu, na konci sezóny skončilo na posledním místě a sestoupilo. Vzhledem k nedostatku hráčů pro dané kategorie na další sezónu a z důvodu zlepšení kvality jednotlivých družstev se tyto dva oddíly jako první spojily pod jednotným názvem 1. FbC Aligators.

V sezóně 2003/2004 vstoupil do soutěží JmFbU Orel Šitbořice 1. FbC Aligators s družstvem mladších žáků a 1. FbC Aligators Brumovice s družstvem starších žáků. Družstvo mladších žáků skončilo na výborném 2. místě a družstvo starších žáků na skvělém 3. místě. Obě družstva postoupila do kvalifikace o postup na Mistrovství České republiky, ale dál se jim postoupit nepovedlo. I tak to byl pro obě družstva velký úspěch. Družstvo žákyň ZŠ Těšany 1. FbC Aligators bylo přihlášeno do Jihomoravské ligy. Pro nedostatek družstev se však tato soutěž neotevřela, proto družstvo začalo hrát Amatérskou ligu juniorek a skončilo na 3. místě. Protože oddíl 1. FbC Aligators neměl dostatek mužů ani juniorů, aby mohl vstoupit do soutěží ČFbU, spojil se s družstvem ŠT Orel. Pod názvem Aligators hrálo družstvo mužů 2. Amatérskou ligu a družstvo juniorů Aligators B hrálo 3. Amatérskou ligu. Družstvo mužů skončilo na 3. místě a družstvo juniorů na 5.místě.

Družstvu mužů 1. FbC Hukot Klobouky se sezóna 2003/2004 nevydařila. Družstvo skončilo na 10. místě v Jihomoravské lize a opět sestoupilo do Jihomoravského přeboru.

 

 

Na konci této sezóny došlo ke spojení oddílu 1. FbC Hukot Klobouky s oddílem 1. FbC Aligators.

 

 

 

V sezóně 2004/2005 hrálo družstvo mužů 1. FbC Aligators Hukot Klobouky Jihomoravský přebor a cílem družstva bylo opět postoupit do 4. ligy. V  konečném pořadí družstvo obsadilo 3. místo – nepostupové. Díky organizačním změnám ve vyšších soutěžích, však toto umístění zajistilo družstvu přece jen návrat do vyšší soutěže. Družstvo juniorů 1. FbC Aligators Brumovice hrálo Jihomoravskou ligu a od počátku sezóny bojovalo o druhé postupové místo do 2. ligy. V konečném pořadí však družstvo skončilo na 4. místě. Družstvo starších žáků Orel Šitbořice 1. FbC Aligators hrálo Jihomoravskou ligu – Divizi II, skončilo na 2. místě a postoupilo do kvalifikace o postup na Mistrovství České republiky. Tam se družstvo umístilo na 6. místě. U mladších žáků vznikl nový systém soutěží, kde si spolu zahrálo větší množství družstev než bylo obvyklé. Družstvo mladších žáků Orel Šitbořice 1. FbC Aligators hrálo Jihomoravskou ligu a skončilo na 13. místě z 23 družstev. Družstvo děvčat ZŠ Těšany 1. FbC Aligators hrálo 1. ligu juniorek – Divizi II a skončilo ve své první sezóně na 11. místě. Byl to úspěch, protože děvčata jako nováčci a ve věku žákyň bojovala proti zkušeným juniorským družstvům. Družstvo elévů ZŠ Těšany 1. FbC Aligators hrálo Jihomoravskou ligu a skončilo na 4. místě z 5 družstev. Družstvo mužů Aligators hrálo 2. Amatérskou ligu a skončilo na 7. místě.

 

 

V sezóně 2005/2006 nastoupilo do soutěží ČFbU 5 družstev. Družstvo 1. FbC Aligators Hukot Klobouky skončilo v Jihomoravské lize mužů na 11. místě a znovu sestoupilo do Jihomoravského přeboru mužů. Družstvo 1. FbC Aligators Brumovice skončilo v Jihomoravské lize dorostenců na 4. místě ze 6 družstev. Družstvo děvčat Orel Těšany 1. FbC Aligators skončilo v 1. lize juniorek – Divize III na 4. místě a děvčatům jen o bod unikl postup do osmifinálové skupiny. Družstvo Orel Šitbořice 1. FbC Aligators se po dvou úspěšných sezónách propadlo v Jihomoravské lize starších žáků na 5. místo v šestičlenné divizi. Družstvo ZŠ Těšany 1. FbC Aligators skončilo v Jihomoravské lize mladších žáků na 5. místě z osmi družstev.

 

 

V sezóně 2006/2007 nastoupila do soutěží 4 družstva. Družstvo 1. FbC Aligators Hukot Klobouky vyhrálo Jihomoravský přebor mužů a postoupilo do 3. ligy mužů (nově přejmenované Jihomoravské ligy). Družstvo 1. FbC Aligators Brumovice skončilo v Jihomoravské lize juniorů na 7. místě. Družstvo děvčat Orel Těšany 1. FbC Aligators skončilo v 1. lize juniorek – Divize III na 2. místě. Děvčata bojovala v osmifinálové skupině o postup do play-off o Mistra České republiky. Mezi osm nejlepších družstev ale nepostoupila. Družstvo Orel Šitbořice 1. FbC Aligators hrálo Jihomoravskou ligu starších žáků, skončilo na 8. místě z 15 družstev a sestoupilo do Jihomoravského přeboru.

 

 

 

 

Zatím posledním oddílem, který se do našeho seskupení dostal je Orel Šlapanice.

 

 

Družstvo mužů Orel Šlapanice nastoupilo do 1. Amatérské ligy v sezóně 2002/2003 a skončilo na 4. místě. V sezóně 2003/2004 nastoupilo družstvo Orel Šlapanice do Jihomoravské soutěže mužů a skončilo na 2. místě. Současně družstvo hrálo v 1. Amatérské lize a skončilo také na 2. místě. Nejúspěšnější sezónou byla sezóna 2004/2005, kdy družstvo mužů Orel Šlapanice skončilo na skvělém 3. místě v Jihomoravském přeboru a postup do Jihomoravské ligy mužů jim unikl o dva body.  V 1. Amatérské lize družstvo obsadilo 5. místo. S nově založeným družstvem juniorů, které se připravovalo na vstup do Jihomoravské ligy juniorů pro další sezónu, vstoupil Orel Šlapanice B do 4. Amatérské ligy a družstvo skončilo na 5. místě. Další roky to šlo s družstvem Orel Šlapanice stále dolů. V sezóně 2005/2006 skončilo družstvo Orel Šlapanice v Jihomoravském přeboru mužů na 3. místě od konce. V 1. Amatérské lize družstvo obsadilo 6. místo. Družstvo juniorů Orel Šlapanice v téže sezóně skončilo na 7. místě v  Jihomoravské lize, ale skoro ke konci sezóny se rozpadlo a dohrávalo poslední zápasy v 7 hráčích. V sezóně 2006/2007 se družstvo Orel Šlapanice umístilo v Jihomoravském přeboru mužů na posledním místě. V 1. Amatérské lize družstvo obsadilo 6. místo. Družstvo juniorů do soutěže nenastoupilo. V  této sezóně začalo pod hlavičkou Orla Šlapanice vystupovat družstvo elévů, které se zúčastnilo dvou turnajů elévů pořádaných Jihomoravskou florbalovou unií. V sezóně 2007/2008 se družstvo mužů přihlásilo jen do 1. Amatérské ligy. Pět hráčů odešlo do oddílu 1. FbC Aligators. Družstvo mladších žáků vstoupilo pod záštitou našeho oddílu pod názvem Orel Šlapanice 1. FbC Aligators do Jihomoravské ligy mladších žáků.

 

 

 

 

 

Do sezóny 2007/2008 nastoupil oddíl 1. FbC Aligators se 6 družstvy do těchto soutěží:

 

 

1. FbC Aligators Hukot Klobouky (muži A) – 3. liga mužů – divize VI

 

Orel Šitbořice 1. FbC Aligators (muži B) – Jihomoravský přebor mužů – divize II

 

Orel Těšany 1. FbC Aligators – 1. liga juniorek – divize IV

 

1. FbC Aligators Hukot Klobouky – Liga žákyň – divize VI

 

ZŠ Těšany 1. FbC Aligators – Jihomoravský přebor starších žáků

 

Orel Šlapanice 1. FbC Aligators – Jihomoravská liga mladších žáků

Zarezervujte si nezávazně místo na zájezd do Švédska